sportfest 2023 17-18. června

RADOTÍN SPORTFEST představí veřejnosti více než 20 sportovních disciplín

 

V pražské městské části Radotín se o víkendu 17. a 18. června 2023 uskuteční první ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – od atletiky, přes lakros až po souboj na dračí lodi. Nebude chybět ani společný běh s olympioničkou Marcelou Joglovou. Akci pro celou rodinu podporují známé osobnosti ze světa sportu – fotbalista Jan Koller, basketbalista Jiří Zídek, volejbalistka Markéta Nausch Sluková, biatlonista Ondřej Moravec a další. Vstup na sportoviště je zdarma.

O víkendu 17. a 18. června nabídnou radotínská sportoviště bohatý program pro malé i dospělé sportovce. Infostánek k akci Radotín Sportfest vyroste kousek od vstupu na koupací biotop. Tam se zájemci dozví podrobnosti o aktuálním programu na jednotlivých sportovištích (program je také k dispozici na internetové stránce www.radotinsportovni.cz). Valná většina sportovišť se nachází právě v blízkosti biotopu, kde vyroste pódium, na kterém se odehraje v sobotu i v neděli slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých disciplín. Kulturní program zajistí koncerty zpěváka Marcella s kapelou (v sobotu) a Story Time (v neděli).

Přímo na biotopu se odehraje závod v aquatlonu a biatlonu, své zázemí zde připraví také gymnasté, od biotopu odstartují mladí cyklisté a na jeho hladině poměří síly závodníci na dračí lodi. V krytém bazénu se uskuteční plavecké závody, v sousední beach aréně se bude hrát plážový volejbal i fotbal. Jen o kousek dál stojí sportovní hala, kde se odehraje badmintonový, basketbalový a lezecký program.

Jednotlivé sporty nabídnou závody nebo turnaje pro veřejnost, ukázkové tréninky, workshopy, na softbalovém hřišti si zájemci vyzkoušejí své schopnosti s pálkou, lakrosisté odehrají mimo jiné exhibiční utkání v šestkové variantě tohoto sportu, která se představí v roce 2028 na olympijských hrách v Los Angeles. Radotínští lakrosisté tvoří jádro národních týmů a věří, že se někteří z nich za pět let na olympiádě představí.

Radotín Sportfest podpořily známé osobnosti ze světa sportu: fotbalista Jan Koller, atletka Marcela Joglová, beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková, basketbalista Jiří Zídek, biatlonista Ondřej Moravec, volejbalista Marek Pakosta, tenista Martin Fassati a triatlonista Pavel Wohl. Akci Radotín Sportfest pořádá Radotínská o. p. s., která se stará o provoz sportovní haly, krytého bazénu i koupacího biotopu. Jejím zřizovatelem je městská část.

Městská část Praha 16 – Radotín je už svým propojením se sportem proslulá. Žije zde okolo devíti tisíc obyvatel, pravidelně dochází na tréninky více než tisíc registrovaných sportovců z řad dětí a mládeže, celkový počet registrovaných sportovců se pohybuje okolo dvou tisíc. Radotínské sportovní oddíly se věnují fotbalu, atletice, lakrosu, badmintonu, basketbalu, volejbalu, softbalu, lezení, gymnastice, tenisu a dalším odvětvím. Aktivní je zde také Sokol.

Radotín se může pochlubit moderním sportovním zázemím, nechybí ani krytý plavecký bazén, právě probíhá celková modernizace atletického a fotbalového stadionu. Lakrosisté v Radotíně pořádají pravidelně na konci dubna jeden z největších mezinárodních turnajů v boxlakrosu na světě – Memoriál Aleše Hřebeského.

Více na www.radotinsportovni.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*